uit het bovenstaande (op de vorige pagina) kunnen we denk ik concluderen dat de bearing-methode nog iets bijgeschaaft moet worden?
Ik had toch het idee dat het wel klopte, voor stations hier in de buurt (west Europa), zag ik geen rare afwijkingen.
Afstand berekenen met qth-locator
@PA0WV: de SQL errors zijn tijdelijk omdat bij mijn hosting service de MySQL database restored wordt. Er zijn ng al wat problemen geweest met de hosting de laatste weken. Hopelijk is dat nu snel voorbij. Tot die tijd doen alle MySQL georieenteerde pagina's (logboek enz) het niet.
Leuke plek heb je uitgezocht.... Precies een halve aardbol weg... daar kan de formule niet tegen, denk ik.... Net als sommige versies het ook niet doen als je op een van de polen begint. In zo'n situatie kun je nl. letterlijlk "alle kanten op".
De pagina die je aangaf is inderdaad mijn bron geweest.
Ik hou me aanbevolen voor suggesties.
De gebruikte berekening is:
Leuke plek heb je uitgezocht.... Precies een halve aardbol weg... daar kan de formule niet tegen, denk ik.... Net als sommige versies het ook niet doen als je op een van de polen begint. In zo'n situatie kun je nl. letterlijlk "alle kanten op".
De pagina die je aangaf is inderdaad mijn bron geweest.
Ik hou me aanbevolen voor suggesties.
De gebruikte berekening is:
R= 3.141592/180; // constant for degrees -> radians
$d_lon = ($lon_loc - $lon_rem) * R; // delta local and remote longitude
$y = sin($d_lon) * cos($lat_rem);
$x = ( cos($lat_loc) * sin($lat_rem) ) - ( sin($lat_loc) * cos($lat_rem) * cos($d_lon) );
$b = atan2($y, $x);
$bearing= 360 - bcmod(360 + ($b * (1/R)) , 360);
zenden is zilver.... luisteren is goud!
Kijk ook eens op mijn website of naar mijn andere hobby op Flickr
Kijk ook eens op mijn website of naar mijn andere hobby op Flickr
Ik heb je functies ondertussen in mijn site gebakken, voor nieuwsgierige mensen: http://www.tonteupen.nl/nieuw/log.php
- PA3GNZ, Tjeerd
- Berichten: 5133
- Lid geworden op: 25 apr 2005, 14:53
- Roepletters: PA3GNZ
- Locatie: JO22NB
- Contacteer:
log op site
Ziet er mooi uit.
Alleen zag ik dit: OZ1KRI Orla Finland
OZ is Denemarken
Alleen zag ik dit: OZ1KRI Orla Finland
OZ is Denemarken
Waar ik zelf wel trots op ben, is dat ik bij mijn logboek nu ook een kaartje van Nederland heb, met gewerkte stations, die ik met behulp van de get_longitude en get_latitude formule en wat geknoei met verhoudingen op de kaart heb gezet als rode stip.
zie http://www.tonteupen.nl/nieuw/kaart.php
het nadeel/voordeel is wel, dat nu elk foutje in de locator direct opvalt
zie http://www.tonteupen.nl/nieuw/kaart.php
het nadeel/voordeel is wel, dat nu elk foutje in de locator direct opvalt
De link werkt niet meer Ton! Of heb je al weer wat nieuws?
zenden is zilver.... luisteren is goud!
Kijk ook eens op mijn website of naar mijn andere hobby op Flickr
Kijk ook eens op mijn website of naar mijn andere hobby op Flickr
oh ja sorry, ik heb nu het één en ander samen gevoegt met google-maps.
op die manier kun je ook zoomen en slepen en zo, ik ben zelf erg tevreden over het resultaat, maar mij kennende wordt het nog wel weer veranderd.
hier het resultaat: http://tonteupen.nl/nieuw/map.php
De volgende stap is, dat verschillende banden (2m 10m 80m enz) veschillende kleuren krijgen, en dat je selecties kunt maken.
Het was trouwens niet echt éénvoudig dat googlemaps.
op die manier kun je ook zoomen en slepen en zo, ik ben zelf erg tevreden over het resultaat, maar mij kennende wordt het nog wel weer veranderd.
hier het resultaat: http://tonteupen.nl/nieuw/map.php
De volgende stap is, dat verschillende banden (2m 10m 80m enz) veschillende kleuren krijgen, en dat je selecties kunt maken.
Het was trouwens niet echt éénvoudig dat googlemaps.